SecureDNS

Ocak 31, 2019

Temel Faydalar

  • SecureDNS, DNS sorgularına dayalı saldırı türlerine karşı güçlü bir koruma sağlar.
  • Ransomware, malware, phishing ve botnet gibi tehditlere karşı ağınızı korur.
  • Herhangi bir port ya da protokol üzerinden yapılan atakları DNS seviyesinde engeller.
  • Kötü niyetli yazılımları, son kullanıcıya ya da kullanıcının bulunduğu ağa ulaşmadan durdurur.
  • Merkezi yönetim arabirimine sahiptir.
  • Tüm DNS ve İnternet trafiğini anlık olarak raporlar. Geçmişe yönelik özelleştirilmiş raporlar sunar.
  • 120’nin üzerindeki içerik kategorisi kullanılarak kurumlara özgü detaylı güvenlik politikalarının oluşturulmasına olanak sağlar.

SecureDNS

Günümüz tehditlerine karşı korunmak, gün geçtikçe daha zor ve karmaşık bir hal alıyor. Kötü niyetli yazılımlar, artık daha fazla hedefe yönelik yazılıyor, sıfırıncı gün zafiyetlerini daha sık kullanıyor, imza tabanlı çözümleri rahatlıkla atlatıyor, davranış tabanlı savunma sistemlerine karşı kendilerini uyarlayıp daha sessiz ve derinden ataklar gerçekleştirebiliyor. Pratikte, İnternet’e erişmek isteyen her kullanıcı ve bilgisayarın kullanmak zorunda olduğu DNS protokolünün güvenliği çoğunlukla göz ardı ediliyor.

Roksit SecureDNS, Yapay Zeka ve Derin Öğrenme yetenekleriyle, size en temel güvenliği, olabilecek en basit yöntem ve yaklaşımlarla sunuyor.

 

UYGULAMA SEVİYESİNDE BAĞIMSIZ VE ETKİN KORUMA

Kötü niyetli yazılımların yaklaşık yüzde 90’ı, Command and Control sunucuları ile iletişim kurmak, verileri çalmak ya da İnternet bağlantınızı diğer kötü amaçlı sitelere yönlendirmek için DNS protokolünü kullanmaktadır. Mevcut güvenlik çözümleri, Next Generation Firewall, IPS, Secure Web Gateway, Sandbox gibi ürünler, DNS tabanlı kötü amaçlı yazılım tehditlerini önlemek için tasarlanmamıştır. Roksit SecureDNS, DNS tabanlı saldırılara karşı koruma sağlamak için geliştirilmiş bir çözümdür. SecureDNS, çalışması için DNS protokolüne ihtiyaç duyan zararlı kodların faaliyetini engeller. Daha önceden zararlı kodların bulaştığı zombi istemcilerin, Botnet command and control merkezine doğru olan erişimlerini engeller ve kayıt altına alır.

 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

1- İnternet’e erişmek isteyen her kullanıcı ve cihaz, tanımlı Roksit SecureDNS sunucusuna bir DNS isteğinde bulunur.

2- Roksit SecureDNS sunucusu, isteği Roksit Tehdit İstihbarat Hizmeti’ne yönlendirir.

3- Çözümlenen alan adı, zararlı bir içeriğe sahipse sayfaya erişim bloklanır ve kullanıcıya cevaben blok sayfası gönderilir. Eğer sayfa, kurumsal politikalara uygunluk gösteriyorsa ya da zararlı içeriğe sahip değilse erişime izin verilir.

4- Erişilmek istenen sayfaya ait ayrıntılı bilgi raporlanır.